top of page
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Merhaba!

Ben Uzm. Klinik Psikolog Ecem Erten.

İnsanların iç dünyasına rehberlik etmeyi, onların güçlü yönlerini keşfetmelerine ve içsel potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak üzere çalışıyorum.

Profesyonel kariyerim boyunca bireylerin yaşadığı zorlukları anlamak, onların deneyimlerine duyarlılıkla yaklaşmak ve destek sağlamak için çeşitli terapötik yaklaşımlar geliştirdim.

Özgeçmişimde uzmanlığıma, geçmişte çalıştığım kurumlara ve yetkinliğime yönelik ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Özgeçmiş

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji lisans eğitiminin ardından TED Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına burslu olarak kabul almış, ‘Genç yetişkinlerin riskli çevrimiçi aktivitelerinin depresif semptomlar ve güvensiz bağlanma stili ile ilişkisinin Stres Oluşturma Hipotezi temelinde incelenmesi’ konusunda tezini yazmıştır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde İsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Çocuk Sağlığı ve Ebeveynlik Araştırma Laboratuvarında mülteci çocuklar için geliştirilen toplum tabanlı psikolojik destek projesinde psikolog ve araştırma asistanı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda araştırma bursiyeri olarak TÜBİTAK 1003: Türkiye’de Ebeveynlik projesinde araştırma asistanlığı yapmıştır. Proje kapsamında 21. Ulusal Psikoloji Kongresi ve IV.Sosyal Psikoloji Kongresinde panel konuşmacısı olarak sunumlar yapmıştır. “Türkiye’de Çocuk Bakıcılarının Ebeveynle İlişkisellik Ekseninde Şekillenen Bakım Emeği Deneyimleri” isimli araştırma makalesi yayınlanmıştır.


TED Üniversitesi’ndeki klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi süresince Prof. Dr. Serap Özer’den Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi; Prof. Dr. Ayşe Yalın ve Doç. Dr. Ilgın Gökler-Danışman’dan Sistemik Aile Terapisi eğitim ve süpervizyonu; Prof. Dr. Bahar Gökler ve Klinik Psikolog Mustafa Sungur’dan psikoterapi süpervizyonu; ve Prof.Dr. Gülsen Erden’den çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi almıştır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde TED Üniversitesi Klinik Birimi ve Prof. Dr. Kamil Gülpınar Obezite Kliniğinde psikolog olarak psikoterapi seansları ve psiko-eğitim sunumları düzenlemiştir. Buna ek olarak bir yıl boyunca Hayat Sende Derneği’nde devlet korumasından ayrılan genç yetişkinler için Kl. Psk. Ela Serpil Evliyaoğlu’nun süpervizyonu eşliğinde travma duyarlı psikososyal destek seansları yürütmüştür.

 

Lisans eğitimi döneminde AIESEC ve İzmir Şizofreni Dayanışma Derneği’nde gönüllülük faaliyetleri yürütmüş; Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri birimi, Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Sinirbilim Laboratuvarı, Eskülap Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve 30 AğustosOrta Okulu Rehberlik Servisinde staj yapmıştır. Aktif olarak TEDU Copes ve Türk Eğitim Vakfı bünyesinde psikososyal destek kapsamında gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.  Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir ve Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği ilkeleri doğrultusunda hizmet vermektedir. 

Adsız tasarım (35).png
Adsız tasarım (36).png
Adsız tasarım (37).png

İletişim

Randevu alarak, hayatınızdaki olumlu değişikliklere ilk adımı atabilirsiniz.

0541 552 50 45

bottom of page